Mi is a Voisingers?
A VoiSingers célja a modern zenei elképzelések kórus muzsikába öltöztetése. A mai klasszikus kórus éneklés egy igencsak szűk társadalmi réteg igényeit fedi. Az elmúlt húsz esztendőben a média által kínált zenei paletta soha nem látott mértékben felhígult, és a benne fellelhető emberi értéket képviselő zenék száma ijesztően megcsappant. A Voisingers egy újszerű megközelítése az egyes dalokból született átiratoknak, egy új közösség, egy döntés, mely felméri és megvalósítja - a fiatalok zenei igényeit minden eddiginél jobban figyelembe véve- a méltán világhírű magyar kórusmuzsika tovább fejlődésének lehetőségeit.
Hogyan is kezdődött?
2012-ben alakult az együttes, azzal a céllal, hogy bemutassuk a kórusmuzsikában rejlő lehetőségeket. Nem titkolt szándékunk, hogy valami mást mutassunk, valami újat, ami könnyed, lendületes, élvezetes, de igényes és mindig a klasszikus gyökerekhez nyúlik vissza. 48 énekes alkotja a csapatot, a hivatásos zenésztől kezdve, a tanáron át, egészen az informatikusig, a 17 évestől, a 47 évesig. A kórustársakból azóta barátok lettek, akik a próbákon kívül is szívesen töltik együtt az idejüket és szeretnek szórakozni, együtt utazni, de mindenek előtt együtt énekelni. Megalakult a Voisingers...
Amilyen a karnagy olyan a kórus
Kórusunk alapítója és vezetője, számos dal, valamint átirat szerzője Balásy Szabolcs karnagy. Szabolcs igazi nyughatatlan. A Vivat Bacchus zeneszerző-alapítója, gimnáziumi ének és zenetanár (pécsi Babits Gimnázium), karvezető, az Ákos 40 című aranylemez zongoristája és szerzőtársa, a Zrínyi 1566, a Fejedelem és az Isten Rabjai című rock musicalek szerzője, a Dirty Nancy zenekar vezetője.
Mit is éneklünk?
Ahogy karnagyunknak, a zene és az éneklés gyerekkorunk óta nekünk is az életünk része. Repertoárunkban ötvözzük a kortárs könnyűzenét a kóruszene hagyományaival. Klasszikus miséktől Queen és Hungária slágereken keresztül David Guetta feldolgozásig énekelünk ezerféle stílusban a ránk jellemző töretlen lelkesedéssel, és egyúttal alázatos fegyelmezettséggel.
Merre jártunk? Mit csináltunk?
Megjártuk már Libanont és Spanyolországot, készítettünk közös klipet a Punnany Massiffal, az EUROPA CANTAT 2015 nagykövetkórusaként Magyarország számos szegletében igyekeztünk ismertté tenni a trendi kóruséneklés új irányzatait. 2015-ben több, mint 50 koncertünk volt. A CANTAT rendezvénye előtt a Pécsi Egyetemi Napokon felléptünk a világ egyik leghíresebb acapella együttesével, a SLIXS-szel, a Dóm téri EUROPA CANTAT koncertünkön pedig egy gombostűt sem lehetett elejteni, körülbelül 5000 ember volt kíváncsi ránk aznap este.
Akikkel eddig felléptünk:
- Bebe
- Csengeri Attila
- Dirty Nancy
- Color Kvartett- Budapest
- Horváth István
- Keresztes Ildikó
- Kökény Attila
- Pannon Filharmonikus Zenekar
- Punnany Massif
- Rudán Joe
- Sasvári Sándor
- SLIXS
- Szolnoki Péter
- Tolcsvay László
- Vermes Tímea
- Vivat Bacchus
Amerre eddig jártunk:
- Torrevieja, (Habanera fesztivál) Spanyolország
- Bejrút (Hangok Harmóniában Ifjúsági Kórustalálkozó 2012), Libanon
- Duna TV - Kívánságkosár
- EUROPA CANTAT Pécs 2015
- Pécsi Éneklő Ifjúság
- Gyömrő, Romantika Ünnepe- RÜGY
- Pécsi Kodály Központ, bemutatkozó koncert
- Villány: Bock Pince, Polgár Pince, Gere Tamás és Zsolt Pincészete
- Pécs, Sportcsarnok – határon túli magyar gyerekek
- Pécs, Baranya Megyei Hospice Alapítvány jótékonysági koncert, Himnusz.
- Szemem Fénye Alapítvány Jótékonysági Bál
- Országos Szkleroderma Konferencia
- Pécs Egyetemi Napok
- PTE ETK együttműködés
- Manitoba Singers, Zsolnay Fesztivál 2014 – kanadai cserekapcsolat