Hihetetlen, hogy 30-40 ember hangja egyszerre milyen lélegzetelállítóan tud szólni, főleg ha ilyen profi felvételek társulnak hozzá!
Komolyzenei kórusok Magyarországról már meghódították a világot, hiszen nincs olyan ország, ahol ne nyert volna magyar kórus egy rangos versenyen. Az elmúlt években a könnyűzenei kategóriában is erősödünk, ezért szerencsére egyre többen választják az éneklés közösségi formáját, a kórust.
Összeállításunkban 5+1 videót mutatunk be Nektek, melyek láttán annak is megjön a kedve a kórusban való énekléshez, akinek eddig meg sem fordult a fejében.
One Voice Children’s Choir – Diamonds (by Rihanna)
A világ, talán egyik leghíresebb gyermekkórusa a Jégvarázs – Let it go című betétdalával már több mint 85 milliós megtekintést ért el a Youtube-on. Most Rihanna nagy sikerű slágerével, a Diamond-al hódítanak.
Indigo Choir – Now we are free (Gladiátor)
A Gladiátor című film Now we are free dala valószínűleg az eddig írt legszebb filmzenék között szerepel. Az Indigo Choir ezzel a dallal aratott elsöprő sikert egy televíziós vetélkedőben.
Alex Boyé & BYU Men’s Chorus – Baba Yetu (Christopher Tin)
Alex Boyé köztudottan szeret kórusokkal dolgozni. Christopher Tin - Baba Yetu (Mi Atyánk) című dalához az amerikai BYU férfikart kérte fel. A Brigham Young University a kórusban énekelni vágyók egyik nagy álma lehet, hiszen külön zenekaruk, nőikaruk, férfikaruk és kisebb együtteseik vannak. E mellett nagy hangsúlyt fektetnek a médiára,marketingre és ez által rengeteg hasonló videót készíthettek már. A világszerte fellépő férfihiány a kórusokban itt nem szembetűnő, mert jelenleg is 180 fiatal énekel a férfikarban.
Eric Whitacre & Virtuális kórus 4 – Fly to Paradise
A Grammy díjas zeneszerző, karmester, Eric Whitacre 2009-ben hatalmas projektbe kezdett. Megalapította a legnagyobb virtuális kórust a világon. A vállalkozó kedvűek e-mailben kapott szólamaikat otthon rögzítették, majd ezeket a felvételeket Ericnek visszaküldték, aki egy művet komponált belőlük. Ez a kezdeményezés annyira sikeresnek bizonyult, hogy míg 2009-ben az első Virtuális Kórus 185 énekes videójából állt, addig ez a szám a negyedik projektre 8409-re növekedett. Összesen 101 országból érkeztek felvételek.
Perpetuum Jazzile – Afrika (Toto)
Gaudeamus Kamarakórus néven alakultak már 1983-ban, de az igazán átütő sikerük 2009-ben érkezett ezzel a videóval, amikor már a kórus neve Perpetuum Jazzile volt. Toto – Afrika című dalát egy látványos bevezető után hangszerek nélkül egy különleges feldolgozásban szólaltatták meg. A kórus azóta is járja a világot és ontják magukból a világslágerek átiratait.
+1 VoiSingers – Say Something
2012-es megalakulásunk óta azon dolgozunk, hogy könnyűzenei dalok kórusátirataival Magyarországon is minél több embert motiváljunk a kórusban való éneklésre, illetve a kóruskoncertek látogatására. A Great Big World és Christina Aguilera csodálatos dalát 2016.11.18-án Szuperkoncertünkön rögzítettük a páratlan akusztikájú Kodály Központban, Pécsett.